Vitamínový týždeň v ŠKD
9.10.2019

Počas vitamínového týždňa od 30. 9. do 4. 10.2O19 v školskom klube detí sme si pripravili výstavku ovocia a zeleniny. Porozprávali sme sa o zdravom stravovaní, význame ovocia a zeleniny v našej strave.Staršie deti poinformovali mladších kamarátov o dôležitosti ovocnej a zeleninovej zložky v našej strave ako významového zdroja vitamínov, minerálnych látok a vláknin. Deti sa počas celého týždňa zúčastnili rôznych zaujímavých aktivít. V školskej kuchynke vytvorili rôzne postavičky zvierat a vecí, kde ukázali svoju kreativitu,nechýbala ani ochutnávka čerstvého ovocia a zeleniny, nezabudli sme si zaspievať pieseň Červené jabĺčko, výtvarne stvárniť misu plnú ovocia a na záver si svoje vedomosti overiť v tajničke.

Vitamínový týždeň bol pre deti veľmi poučný, lebo pochopili význam konzumácie ovocia a zeleniny pre svoje zdravie.

Mgr. Eva Rabušicová

Fotogaléria: Vitamínový týždeň 2019