Návšteva družobnej školy v Písku
21.5.2019

Už od roku 2009 funguje na našej škole ZŠ, Lichardova 24 v Žiline družobná spolupráca so žiakmi a učiteľmi zo Základnej školy E. Beneše v Písku. V tomto školskom roku sme dostali od našich kolegov pozvanie k nim, do juhočeského mesta ležiaceho pri brehu rieky Otava. Vo štvrtok popoludní, 9.5.2019, sme vycestovali k nim do školy. V piatok doobeda sme sa zúčastnili vyučovania, naše deti odprezentovali českým kamarátom projekty o Žiline,pozreli sme si priestory školy a ich novú mestskú knižnicu, ktorá svojím vybavením spĺňa požiadavky 21. storočia. Príjemné popoludnie sme spolu s českými deťmi a učiteľmi strávili prechádzkami po meste, kde bolo v tom čase v rámci píseckých slávnostíPískoviště- stavanie sôch z piesku, ktoré bolo tento rok venované téme „Písecké osudové devítky“. Svojou pohostinnosťou nás presvedčili o tom, že sa na nás tešili a že si aj napriek inému jazyku stále rozumieme.

Touto cestou chceme poďakovať Mestu Žilina a rodičom za propagačné materiály nášho mesta. Tak isto chceme poďakovať aj Rade rodičov, že túto vydarenú akciu podporili.

Mgr. Daniela Bytčanková

Fotogaléria: Návšteva družobnej školy v Písku 2019