Záložka do knihy školy spája 2018
15.11.2018

Naša škola sa opäť zapojila do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Tohtoročná téma bola výborná: „Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice. Našou partnerskou školou sa stala ZŠ a MŠ Barvířská, Liberec, s ktorou sme ihneď nadviazali kontakt.

V mesiaci október sme uskutočnili veľa aktivít o knihách v našej knižnici a aj na hodinách v triede. Po týchto aktivitách sme kreslili záložky, pričom sme rozoberali knihy a príbehy. Deti sa pri kreslení inšpirovali svojimi obľúbenými knihami, ktoré mali momentálne rozčítané, ale aj klasickými či známymi rozprávkami, bájkami, povesťami, príbehmi a ich ilustráciami.

Na druhú stranu záložky sme nalepili logo našej školy. Do balíčka k záložkám sme priložili list pre českých kamarátov a poslali sme im to. Aj žiaci z Liberca nám poslali záložky a pozdravy.

Z našej strany sa zapojilo do projektu 220 žiakov, ktorí urobili 257 záložiek. Zo ZŠ z Liberca sme dostali 238 záložiek, čo bolo z oboch strán viac, ako sme naplánovali.

ĎAKUJEM všetkým žiakom a ich učiteľom, ktorí sa do projektu zapojili a nakreslili záložku pre svojho českého kamaráta. Podporili tým tento česko-slovenský projekt a tak dali najavo, že im literatúra nie je ľahostajná.

Mgr.Lucia Kocúrová

Fotogaléria: Záložka do knihy spája školy 2018