Priateľstvá bez hraníc medzi ZŠ Lichardova a ZŠ Eduarda Beneše v Písku
11.6.2018

Takmer desať rokov prebieha družobná spolupráca ZŠ, Lichardova 24 v Žiline so Základnou školou E. Beneše v Písku. Tento školský rok nás navštívilo pätnásť žiakov a štyria učitelia z českej školy. Strávili sme spoločne Deň detí, kde si aj oni zasúťažili v rôznych disciplínach. Popoludní sme si vychutnali atmosféru Staromestských slávností, ktoré našich priateľov očarili a kde si nakúpili rôzne darčeky. Ďalší deň sme navštívili Budatínsky zámok s parkom. Domov si odniesli nielen kopu zážitkov, ale aj nové priateľstvá, ktoré budú ďalej rozvíjať. Sme radi, že napriek už začínajúcej jazykovej bariére najmä českých detí si s našimi veľmi dobre porozumeli a mali si čo povedať. Máme radosť z veľmi pekne vydarenej akcie a už sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie, ktoré máme naplánované.

Mgr. Daniela Bytčanková, 2018

Fotogaléria: Priateľstvá medzi školami