Exkurzia Mobis
8.3.2019

1. marca 2019 žiaci 8.A navštívili žilinský výrobný podnik Hyundai Mobis. Podnik, pôsobiaci v kraji od roku 2006, je jedenz najväčších kórejských dodávateľov pre automobilový priemysel. Zaoberá sa produkciou modulov predných masiek, prístrojových panelov, oboch náprav, ako aj výrobou nárazníkov a brzdového systému.

Žiakom sa prehliadka podnikom páčila, pretože mali možnosť vidieť priamy výrobný proces jednotlivých súčiastok i moderné vybavenie. Sprevádzajúci personál ochotne odpovedal na všetky ich otázky, a to predovšetkým o presnom fungovaní automatických robotov, ktoré sú súčasťou najmä pri výrobe prístrojových panelov a nárazníkov. Najviac ich však zaujala miestnosť pre testovanie hlučnosti posilňovacieho riadenia, ktorú sme na vlastnej koži otestovali.

Veríme, že si žiaci z tejto návštevy odniesli veľa zaujímavých informácií, ako aj zážitkov.

p. uč. Kernová,Fongusová

Fotogaléria: Exkurzia Mobis