Vianočné trhy 2018
21.12.2018

20.decembra sa v priestoroch našej školy v rámci projektového vyučovania s názvom Vianočné zvyky a tradície konali naše školské Vianočné trhy.

Vo vestibule školy, na pekne vyzdobených stoloch, žiaci prvých až štvrtých ročníkov ponúkali rôzne vianočné dekorácie, ozdoby, pozdravy a darčeky pre blízkych, ktoré si spoločne so svojimi pedagógmi, vychovávateľkami či s maminami pripravovali už niekoľko týždňov vopred. Žiaci piatych až deviatych ročníkov ponúkali svoje výrobky na prvom poschodí, spolu s tradičným voňavým nealkoholickým punčom. Žiaci, zamestnanci a rodičia školy mali možnosť oceniť zručnosť detí a zároveň zakúpiť si ich výrobky.

Počas Vianočných trhoch sa uskutočnil predaj kalendárov, pod patronátom žiakov V.C, a zisk z predaja bol venovaný Žilinskému útulku v MojšovejLúčke.

21.decembra dvoma predstaveniami prezentoval svoju činnosť bábkarský a divadelný krúžok na našej škole. Pre žiakov prvého stupňa deti odohrali rozprávku Rybník na okraji lesa a pre žiakov druhého stupňa hru Strach je smiech.

Vianočnú atmosféru sme si všetci dokonale užili, veríme, že táto forma prezentácie šikovnosti a tvorivosti našich žiakov priniesla zaujímavý zážitok pre všetkých, ktorí naše trhy navštívili.

AndrejOpálený

Fotogaléria: Vianočné trhy 2018