Imatrikulácie prváčikov
14.10.2019

Stať sa prvákom nie je také jednoduché , ako sa na prvý pohľad zdá. Ako škôlkar musí absolvovať zápis, pri ktorom si ho pani učiteľky v škole poriadne preskúšajú, čo už všetko vie, až potom sa z neho môže stať „veľký malý žiak“.

Dňa 9. 10. 2019 sa pre najmladších žiakov prvých ročníkov uskutočnili slávnostne imatrikulácie. Privítali sme ich nádherným Divadlom zo šuflíka s rozprávkou Pinocchio. Deti vstúpili do jej atmosféry, kde si zaspievali a zažili veľké dobrodružstvá spolu s hlavným hrdinom.Spolu s Modrou Vílou deti kúzlili a vyčarovali Pinocchiovi dlhý nos a stali sa svedkami toho, ako sa z drevenej bábky stal dobrosrdečný a obetavý,ozajstný chlapec.

Na záver ich Pinocchio s Gepettom prijali do cechu žiackeho a pani vychovávateľky rozdali deťom pamätné listy na tento nezabudnuteľný deň.

Zapísala Alexandra Stražovcová

Fotogaléria: Imatrikulácie 2019