Adventná Viedeň 2018
17.12.2018
Viedeň patrí k vyhľadávaným mestám Rakúska, návštevníkom ponúka viac ako stodvadsať múzeí s rôznou tematikou. Žiaci našej školy sa už po siedmy krát zúčastnili 5. decembra 2018 poznávacej exkurzie do Viedne. Mohli si vyskúšať a preveriť svoje jazykové znalosti z nemčiny a po prehliadke prírodovedného múzea, ktoré ukrýva viac ako 20 mil. artefaktov z rôznych vývinových období sa peši presunuli do historickej časti mesta. Tu videli Stephansplatz, Stephansdom, Graben, Hofburg, Maria Theresia Platz, budovu rakúskeho parlamentu, viedenskú radnicu. Počas adventu bolo mesto nádherne vyzdobené a osvietené. Vianočná atmosféra dýchala zo všetkých kútov. Po krátkom osobnom voľne na Mariahilfestrasse a nákupe drobných darčekov mali žiaci možnosť na radničnom vianočnom trhu ochutnať tradičné dobroty ako pečené gaštany, jabĺčka v cukre a rôzne čokoládové delikatesy.

Mgr. Ilsa Michulková