Ekotopfilm 2018
21.11.2018
Dňa 20.11. sa v OC Mirage konal medzinárodný festival Ekotopfilm, ktorého sa zúčastnili aj naši žiaci. Cieľom festivalu bolo poukázať na svetové výzvy, motivovať žiakov, aby k životnému prostrediu pristupovali zodpovedne a šetrne, aby si chránili našu modrú planétu. Žiaci I.stupňa sa v animovanom filme Život na vlásku dozvedeli, že len 1 z 1000 korytnačiek sa dožije dospelosti. Za tento fakt môže človek a jeho aktivity spôsobujúce ropné škvrny, stratu životného prostredia, plastový a iný odpad vo vodách. Žiakom II. stupňa boli premietané dokumenty o triedení odpadu a recyklácii, o ochrane lesa a šetrení energie. Filmový festival bol doplnený sprievodným programom o hry, kvízy, súťaží a iných aktivít žiakov.

Mgr. Erika Šustrová

Fotogaléria: Ekotopfilm 2018