Hovorme o jedle 2018
8.11.2018

V októbrovom týždni od 15.10.2018 do 19.10.2018 sa zapojili deti zo školského klubu do 6. ročníka celoslovenskej súťažno-vzdelávacej aktivity Hovorme o jedle. V rámci projektu sme sa s deťmi rozprávali o zdravom životnom štýle a o tom, aké je dôležité zdravo a pestro sa stravovať. Deti sa zúčastnili exkurzie v školskej kuchyni a školských skladov, kde im pani vedúca školskej jedálne porozprávala o správnom skladovaní potravín, aké potraviny sú prospešné pre ľudský organizmus. Vďaka výbornej tímovej spolupráce deti pod dohľadom kuchárok pomáhali pri šúpaní vajíčok. V školskej kuchynke vyrábali ovocné a zeleninové šaláty, pri ktorých sa dozvedeli, aké dôležité je pre ľudský organizmus pravidelné konzumovanie ovocia a zeleniny. Samostatne zvládli aj prípravu pečených zemiakov, ktoré im veľmi chutili. Nezabudli ani na svoju kreativitu a tvorivosť a vyrobili zeleninovo-ovocné postavičky na tanieri. V rámci svetového dňa zdravej výživy bol zorganizovaný Deň jablka v spolupráci so školskou jedálňou, ktorá zabezpečila chutné plody jesene v podobe jabĺčok.

Cieľom tohto projektu bolo poukázať, že aj keď moderná doba na nás kladie vysoké nároky, netreba zabudnúť, že správna výživa patrí k rozhodujúcim faktorom,ktoré ovplyvňujú život každého z nás. Ak si chceme udržať pevné zdravie a cítiť sa dobre, bez správneho výberu potravín to nepôjde.

Mgr. Eva Rabušicová a Mgr. Tatiana Kicošová

Fotogaléria: Hovorme o jedle 2018