„Les ukrytý v knihe“ – Lesný kalendár
24.6.2019

Dňa 21. júna 2019 sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie 9. ročníka projektovej súťaže „Les ukrytýv knihe“, ktorú vyhlásilo Národné lesnícke centrum Zvolen pre žiakov základných škôl. Tohtoročnou témou bol kalendár. Na našej škole sa do tejto súťaže zapojili všetci žiaci z 2. stupňa, ktorí na hodinách výtvarnej výchovy a výtvarných techník spoločne vytvorili naozaj úctyhodné dielo –Univerzálny chodbový kalendár vo forme leporela s dĺžkou 10, 5 m. Spolu so žiakmi 2. stupňa sa so svojimi prácami do súťaže zapojilo aj päť žiakov z 3. A. Naše práce porotu zaujali a získali sme špeciálnu cenu generálneho riaditeľa Národného lesníckeho centra Zvolen za výnimočné spracovanie témy a originálne vyhotovenie diela. Z úspechu v súťaži sme mali všetci veľkú radosť, ale viac nás potešilo, že organizátori súťaže boli ochotní urobiť výnimku z pravidiel a náš kalendár sa po skončení výstavy vráti späť do školy, takže sa budeme môcť z neho tešiť všetci aj naďalej.

Mgr. Dáša Fechterová

Fotogaléria: „Les ukrytý v knihe“ – Lesný kalendár